2 locuri de Practica în domeniul Marketing la Facultatea de Administrație și Afaceri - Inscriere: 16 – 24 Martie 2017

APEL DE PRACTICĂ
Facultatea de Administrație și Afaceri
Universitatea Din București

1.STAGIUL DE PRACTICĂ

Locuri disponibile 2 locuri
Instituție de practică Facultatea de Administrație și Afaceri
Universitatea Din București
Domeniu Marketing
Perioadă de practică 25 Martie – 30 Mai/Iunie 2017
Total ore de practică 90 h
Program 4h/zi, flexibil
Perioadă de înscriere 16  – 24 Martie 2017
Profesor Coordonator Conf.univ.dr. Cosmin OLTEANU

2.     ACTIVITĂȚI

Pe durata stagiului de pregătire practică studenții vor realiza activități specifice de marketing, alimentare cu informații a bazelor de date și comunicare on-line.

1.Realizare materiale de prezentare : Stațiunea Zoologică - Hotel, Cumpătu, Sinaia;
2.Realizare site de prezentare;
3.Adăugarea în principalele programe de navigație Auto și pe hărțile de specialitate;
4.Realizarea unei pagini dedicate de Facebook.

3.     CANDIDATUL IDEAL

1.       Să fie o persoană creativă , dornică de a învăța lucruri noi și foarte organizată.

Se consideră avantaj:
1.              Să aibă cunoștințe specifice de realizare a site-urilor de prezentare;
2.             Să fie cunoscător al platformelor social-media (în special Facebook);
3.             Să dețină abilități de lucru cu softuri specifice de grafică;
4.             Să fie un bun cunoscător de utilizare a bazelor de date din privința proiectării și procesării cu informații.

4.     PROCEDURA DE ÎNSCRIERE

1.       Pașii înscrierii: Studenții interesați sunt rugați să trimită la adresa Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. un email cu subiectul mesajului “Practica FAA CUMPATU” și  următoarele documente anexate:

a)     CV-ul europass;
b)     O listă cu Activitățile de interes (din lista enumerată mai sus);
c)      Scrisoare de intenție cu detalierea experienței în activitățile alese.

2.      Perioada de înscriere:16  – 24 Martie 2017;
3.      Departajare:În situația în care numărul de studenți înscriși este mai mare decât numărul de locuri disponibile, departajarea se va face pe baza unui interviu individual  care va avea loc la sediul facultății din B-dul Regina Elisabeta nr. 4 - 12, sector 1, Bucureşti, etaj 4, sala 423. Programările la interviu vor fi stabilite de comun acord cu fiecare student;
4.      Începerea activității: fiecare student admis în stagiul de practică va fi contactat individual pentru încheierea convenției de practică și stabilirea programului de lucru.